Czy warto skorzystać z usługi skupu nieruchomości?

Czy warto skorzystać z usługi skupu nieruchomości?
Czy warto skorzystać z usługi skupu nieruchomości?

Skup nieruchomości to model biznesowy polegający na odkupowaniu od właścicieli ich dóbr – mieszkań, domów, garaży, działek czy lokali o nietypowym przeznaczeniu. Agencji oferujących skup mieszkań za gotówkę w Polsce nie brakuje, a skoro jest popyt, to jest i podaż.

Zalety skupów nieruchomości

Załóżmy, że chcesz szybko i bezproblemowo sprzedać mieszkanie, ale jednocześnie nie masz czasu na remont, umawianie pośredników czy pokazywanie lokalu zainteresowanym. Do tego dochodzi sporo formalności, nierzadko też na pełną kwotę będziesz musiał poczekać. Najlepszym w tym wypadku jest zatem zwrócić się do biura skupu mieszkań.Przedsiębiorstwa te, oprócz tego, że skupują lokale w każdym stanie technicznym oraz lokalizacji, działają bardzo szybko. Jeżeli twojego mieszkania dotyczy jakiś problem prawny, masz niechcianego lokatora, nie wyklucza cię to ze współpracy ze skupem nieruchomości, wręcz przeciwnie. Przedsiębiorstwa te interesuje skup mieszkań Wrocław, poza rzeczoznawcami zatrudniają bowiem wielu ekspertów, rozwiązują nieodpłatnie problemy związane z lokalem.

Wady skupów nieruchomości

Czynnikiem, który sprawia, że dwa razy zastanawiamy się nad transakcją w skupie nieruchomości jest oczywiście cena. Żadna agencja nie zaproponuje nam 100% ceny rynkowej. W większości przypadków możemy liczyć na około 70% kwoty, jakiej warty jest na przykład dom, czasem, w zależności od indywidualnej sytuacji, może być to mniej.Dzieje się tak, gdyż skup przejmując lokal, często bierze na siebie zadłużenia nieruchomości, które należy uregulować. W koszta wliczony jest też zwykle remont.

Biorąc pod uwagę powyższe, skup nieruchomości to optymalne rozwiązanie, kiedy zależy nam na błyskawicznej sprzedaży zadłużonego lokalu, w nieciekawym miejscu bądź takiego, na którego sami nie znaleźlibyśmy kupca. Jeżeli w zamian za tę wygodę jesteśmy w stanie zejść z ceny, skup nieruchomości to dobry pomysł dla sprzedającego.

Podobne wpisy