Ochrona kalafiora przed szkodnikami

Uprawa kalafiora nie jest przeznaczona dla osób o słabych nerwach. Roślina jest wrażliwa na gorąco, mróz i szkodniki. Jeśli chcesz ją uprawiać, ochrona uprawy kalafiora jest niezbędna do osiągnięcia sukcesu. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak chronić rośliny kalafiora, w tym o ochronie przed mrozem, słońcem i szkodnikami.

Ochrona kalafiora w ogrodach

Kalafior jest mrozoodporny, ale nie jest niezwyciężony, zwłaszcza gdy jest młody i kruchy, dlatego na wiosnę konieczna jest ochrona przed mrozem. Nasiona kalafiora należy umieścić w pomieszczeniach zamkniętych i przesadzić na zewnątrz. Jeśli prawdopodobne są późniejsze przymrozki, należy chronić młode rośliny pokrywami rzędowymi.

Uprawa kalafiora nie jest łatwa przy słonecznej pogodzie. W przypadku uprawy późnym latem kalafior może stać się twardy. Należy je chronić, rozpoczynając uprawę odpowiednio wcześnie na wiosnę lub na tyle blisko jesieni, aby uniknąć najgorętszych dni.

Nieważne, kiedy będą uprawiane, zawsze należy chronić głowy kalafiorów przed promieniami słońca. Gdy biała główka ma od 3 do 7 centymetrów średnicy, zwiąż liście rośliny razem, aby ją ochronić. Nazywa się to blanszowaniem.

Ochrona kalafiora przed szkodnikami

Jednym z najważniejszych aspektów ochrony kalafiora w ogrodach jest ochrona warzywa przed szkodnikami. Kalafior może padać ofiarą wielu szkodników, w tym także owadów:

 • robaki kapustne
 • chrząszcze
 • larwy korzenia kapusty
 • mszyce kapustne
 • ślimaki

Podobnie jak w przypadku ochrony kalafiora przed mrozem, osłony rzędowe pomogą chronić młode rośliny przed pospolitymi szkodnikami.

Robaki kapustne można zbierać ręcznie, a mszyce spryskiwać strumieniem wody, po którym podaje się olej neemowy. Ślimaki mogą być zabijane przynętą.

Ochrona roślin kalafiora przed szkodnikami jest ważna – bardzo prawdopodobne, że dojdzie do ich pojawienia się, a jeśli nie będziesz ostrożny, to mogą one zniszczyć plon.

Podobne wpisy

3 thoughts on “Ochrona kalafiora przed szkodnikami

 1. Bardzo ciężko jest chronić kalafior przed mszycami ;/ Są niezwykle małe i rozmnażają się niebywale szybko.

  Polecam nowe billboardy wroclaw,gdzie możesz zamieścić swoją reklamę!

 2. Czy znacie jakiś dobry środek pomocny w walce z mszycami? Niebawem rozpoczynam sezon ogrodniczy i najbardziej obawiam się właśnie ich ;/

  Masz wilgotne ściany po zalaniu domu? Skorzystaj z usługi osuszania budynków https://osuszaniebudynku.com/

 3. Darek, w sieci z łatwością znajdziesz preparaty nie tylko na mszyce, ale także na inne szkodniki. Zwracaj uwagę na te, które są bezpieczne dla środowiska.

  Potrzebujesz narzędzi? Odwiedź sklep narzędziowy https://jedmar.pl

Comments are closed.