Zalety naprawy szyby
Zalety naprawy szyby

Przednia szyba samochodu jest uznawana za jedną z najważniejszych części każdego nowoczesnego pojazdu. Przyczynia się ona zarówno do poprawy bezpieczeństwa ruchu, a także zwiększa sztywność nadwozia poprzez stały, jak i równomierny rozkład obciążenia. Podczas codziennej eksploatacji szkło narażone jest na wystąpienie małych pęknięć i odprysków. Często takie defekty utrudniają prowadzenie pojazdu, obniżają bezpieczeństwo jazdy, ale także doprowadzają do tego, że samochód nie przechodzi pozytywnie badania technicznego. Właśnie dlatego taki problem należy jak najszybciej rozwiązać. Naprawa szyb jest usługą, którą zajmują się wyspecjalizowane firmy korzystające ze skutecznych metod usuwania rys i pajączków. Zabieg przeprowadzony jest tanio, szybko i solidnie, co najważniejsze, przywraca on szybie wytrzymałość w naruszonym miejscu.

Uszkodzenia szyby samochodowej

Zazwyczaj można się spotkać z tak zwanym uszkodzeniem punktowym. Jest on wynikiem między innymi uderzenia kamienia, przez które tworzą się odpryski o różnym kształcie i średnicy. Większość takich uszkodzeń można naprawić, bez wydawania pieniędzy na nową szybę. Jeśli taki odprysk nie ma dodatkowych podłużnych pęknięć, wówczas można się go efektywnie pozbyć. Profesjonalnie wykonana naprawa szyb zapewnia im ok 95 procent pierwotnej wytrzymałości, a także ochrania przed dalszym pękaniem. Korzystając z usług warsztatu, klient otrzymuje też na daną usługę pisemną gwarancję. Warto pamiętać, żeby naprawę wykonać bezzwłocznie po wystąpieniu uszkodzenia, ponieważ w ubytku gromadzą się zanieczyszczenia. Skutkują one mniejszą przejrzystością w naprawianym punkcie i utrudniają pozbycie się defektu. Naprawa szyb budowlanych na wysokim poziomie.

Jak wygląda naprawa szyb?

Zanim pęknięcia na szybach zostaną usunięte, specjalista dokładnie oczyszcza miejsce defektu, pozbywa się wilgoci i zanieczyszczeń. W następnym etapie uszkodzenie wypełnia specjalną żywicą, po czym jest ona utwardzania promieniami UV. Dopiero wtedy można przeprowadzić polerowanie szyb. Efektem tej procedury jest poprawa wytrzymałości szkła, ale też jego wyglądu. Na naprawę szyb powierzoną fachowcom uzyskuje się zazwyczaj 2-letnią gwarancję. Co ważne, oddając samochód w ręce specjalistów można mieć pewność, że zastosują oni innowacyjne metody i profesjonalne środki do naprawy, które nie przyczynią się do pogłębienia problemu. Samodzielne polerowanie szyb często nie przynosi spodziewanych rezultatów, a ponadto może przysporzyć wielu problemów. Cały zabieg jest czasochłonny i wymaga pewnej wiedzy, aby czasami nie dopuścić do poszerzenia się rys, przez które jedynym wyjściem okaże się wymiana szyby.

Naprawa szyby- zalety

Decydując się na naprawę szyby u profesjonalnej firmy, można przywrócić nawet ok. 95 procent jej pierwotnej wytrzymałości w naruszonym miejscu. Polerowanie szyb jest przy tym o wiele tańszą opcją, od ich wymiany. Firma zajmująca się naprawą szyb okiennych (nie samochochodowych) to Clear View – sprawdź ofertę. Co ważne, naprawa szyb zajmuje bardzo mało czasu, a więc już po ok. 20-30 minutach klient może cieszyć się z czystej i przejrzystej szyby. Warto podkreślić, że wszelkie fabryczne elementy pozostają na swoim miejscu. Cena naprawy szyb jest przystępna właściwie na każdą kieszeń, gdyż wynosi jedynie ok. 100-150 złotych. Natychmiastowe działanie jest tutaj niezwykle ważne, gdyż ograniczy ryzyko dalszego pękania. Nie warto więc zwlekać z oddaniem samochodu do zaufanej firmy, która cieszy się na rynku wieloma pozytywnymi opiniami.

Podobne wpisy